Прадстаўнікі Міністэрства па надзвычайных сітуацыях - сярод узнагароджаных Указам Прэзідэнта.

Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь №153 ад 2 мая 2018 г. шэраг супрацоўнікаў МНС узнагароджаны за шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, асабістую мужнасць і адвагу, праяўленыя пры ліквідацыі надзвычайных сітуацый:

медалём ´За бездакорную службу´ І ступенi

Міхайлюка Аляксандра Яўгеньевіча - начальніка аддзела сувязі і апавяшчэння Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы;

Тураўца Андрэя Валер´евіча - начальніка Жыткавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

медалём ´За бездакорную службу´ ІІ ступенi

Бебко Паўла Мікалаевіча - начальніка аддзела каардынацыі і кантролю дзейнасці міністэрстваў і мясцовых органаў улады ўпраўлення арганізацыйнага забеспячэння дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы;

Дашкевіча Аляксея Георгіевіча - начальніка дзяржаўнай установы адукацыі ´Спецыялізаваны ліцэй пры Універсітэце грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Дуду Ігара Анатольевіча - начальніка аддзела ацэнкі і рэалізацыі маёмасці, рэчавага і харчовага забеспячэння ўстановы ´Рэспубліканскі цэнтр тылавога забеспячэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Ждановіча Андрэя Міхайлавіча - намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні дзяржаўнай установы адукацыі ´Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, палкоўніка ўнутранай службы;

Кадзебу Віталія Міхайлавіча - начальніка навукова-даследчага цэнтра па забеспячэнні функцыянавання сістэмы супрацьпажарнага нарміравання і стандартызацыі ўстановы ´Навукова-даследчы інстытут пажарнай бяспекі і праблем надзвычайных сітуацый´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Казырку Юрыя Мікалаевіча - вадзіцеля-хіміка-дазіметрыста цэнтра хімічнай і радыяцыйнай абароны дзяржаўнай пажарнай аварыйна- выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Міхальчанку Андрэя Яраслававіча - начальніка аддзела нагляду і прафілактыкі ўстановы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Уласенкава Сяргея Мікалаевіча - начальніка Мсціслаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Чатырку Міхаіла Аляксандравіча - начальніка пажарна-выратавальнай службы пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Шацілу Эдуарда Эдуардавіча - начальніка ўстановы ´Рэспубліканскі цэнтр сертыфікацыі і экспертызы ліцэнзуемых відаў дзейнасці´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы;

Шаюка Генадзя Валянцінавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 6 Цэнтральнага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Шпанікава Юрыя Алегавіча - начальніка аддзела нарматыўна-тэхнічнай работы і папярэджвання надзвычайных сітуацый установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Ялфімаву Інэсу Анатольеўну - галоўнага спецыяліста сектара ўзаемадзеяння з грамадскасцю цэнтра бяспекі жыццядзейнасці і ўзаемадзеяння з грамадскасцю ўстановы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Яшэню Дзмітрыя Мікалаевіча - начальніка кафедры дзяржаўнай установы адукацыі ´Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, палкоўніка ўнутранай службы;

медалём ´За бездакорную службу´ ІІІ ступенi

Абмётку Віталія Пятровіча - старшага майстра сувязі службы сувязі і апавяшчэння дзяржаўнай пажарнай аварыйна-выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Авіна Віктара Уладзіміравіча - начальніка слясарна-механічнай групы часці аператыўнага і перыядычнага тэхнічнага абслугоўвання авіяцыйнага атрада дзяржаўнай авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы ´АВІЯЦЫЯ´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы;

Адзярыху Аляксандра Алегавіча - старшага інструктара-выратавальніка пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 12 Партызанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Акуневіча Роберта Рамуальдавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Лідскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Альшэўскага Віктара Уладзіміравіча - старшага памочніка начальніка штаба ліквідацыі надзвычайных сітуацый пажарнага аварыйна- выратавальнага атрада № 1 Наваполацкага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´ на аб´ектах адкрытага акцыянернага таварыства ´Нафтан´ і Наваполацкай ЦЭЦ віцебскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі ´Віцебскэнерга´, маёра ўнутранай службы;

Анісімава Андрэя Мікалаевіча - старшага інструктара-выратавальніка пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 2 пажарнага аварыйна- выратавальнага атрада № 6 Магілёўскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Апета Аляксандра Дзянісавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 17 Барысаўскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Арцёменку Андрэя Пятровіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Лоеўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Асновіна Андрэя Аляксандравіча - першага намесніка начальніка Рагачоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Асяева Уладзіміра Аляксандравіча - дацэнта дзяржаўнай установы адукацыі ´Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Бабарыку Дзмітрыя Мар´янавіча - старшага інструктара па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 12 Партызанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Бабека Андрэя Віктаравіча - старшага выратавальніка-хіміка-дазіметрыста службы хімічнай і радыяцыйнай абароны пажарнага аварыйна- выратавальнага атрада ўстановы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Базана Ігара Аляксандравіча - старшага вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада № 4 Мазырскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Балбатуна Андрэя Янавіча - пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Іўеўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Берната Андрэя Мікалаевіча - старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 5 Кастрычніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Бондарава Віталія Аляксеевіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Стаўбцоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Бражыцкага Юрыя Іосіфавіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ашмянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Бунчука Сяргея Юр´евіча - начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Карэліцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Бярэзнікаву Святлану Мікалаеўну - галоўнага спецыяліста аддзела сертыфікацыі ўстановы ´Рэспубліканскі цэнтр сертыфікацыі і экспертызы ліцэнзуемых відаў дзейнасці´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Вайтовіча Андрэя Мікалаевіча - камандзіра аддзялення вадалазна-выратавальнай службы Пінскага цэнтра дзяржаўнай пажарнай аварыйна- выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Вараб´ева Сяргея Уладзіміравіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Хойніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Варшаўскага Рамана Аляксеевіча - старшага інжынера інспекцыі нагляду і прафілактыкі Рагачоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Васілевіча Аляксандра Уладзіміравіча - вадзіцеля-выратавальніка службы матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння дзяржаўнай пажарнай аварыйна- выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, прапаршчыка ўнутранай службы;

Васіленку Віктара Юр´евіча - намесніка начальніка аддзела арганізацыйнага забеспячэння дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны ўстановы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Войціка Аляксея Уладзіміравіча - галоўнага спецыяліста інспекцыі нагляду і прафілактыкі Мінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Вянскевіча Аляксандра Станіслававіча - начальніка сектара псіхалагічнага забеспячэння ўстановы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Вятошкіна Аляксандра Юр´евіча - начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Лагойскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Гадзецкага Вячаслава Анатольевіча - старшага вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Маларыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Ганушчанку Васіля Генадзьевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Шумілінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Гарбуза Аляксея Рыгоравіча - старшага інжынера групы арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Глускага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Гіля Уладзіміра Аляксандравіча - старшага інструктара па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Вілейскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Гірына Аляксандра Часлававіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Старадарожскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Грунтова Дзяніса Васільевіча - старшага інспектара аддзела кадраў установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага лейтэнанта ўнутранай службы;

Гуменюка Валерыя Анатольевіча - начальніка медыцынскай службы пажарнага аварыйна- выратавальнага атрада ўстановы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Гурыновіча Генадзія Яўгеньевіча - радыётэлефаніста пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 29 Кастрычніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Давыдава Аляксандра Уладзіміравіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Быхаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Далецкага Міхаіла Сцяфанавіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Браслаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Данчанку Антона Сяргеевіча - камандзіра паветранага судна звяна на верталётах Мі-8 аэрамабільнага атрада дзяржаўнай авіяцыйнай аварыйна- выратавальнай установы ´АВІЯЦЫЯ´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Дарашкевіч Таццяну Пятроўну - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Пастаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Дароцкага Мікалая Іванавіча - галоўнага спецыяліста сектара арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Кастрычніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Дзегалевіча Уладзіміра Віктаравіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Сенненскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Дзенесюка Аляксандра Іванавіча - начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Кобрынскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага лейтэнанта ўнутранай службы;

Дзеркача Аляксея Міхайлавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 14 Смалявіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Дзялендзіка Мікалая Анатольевіча - начальніка цэнтра прапаганды і навучання пры ўстанове ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Дымава Валянціна Віктаравіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 15 Жлобінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Емельянава Сяргея Мікалаевіча - галоўнага спецыяліста аддзела службы і боегатоўнасці падраздзяленняў установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Емельянава Яўгенія Юр´евіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 36 Кастрычніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Ермаковіча Руслана Уладзіміравіча - старшага інспектара інспекцыі нагляду і прафілактыкі Глыбоцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Ермаковіча Сяргея Іванавіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ганцавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Ермачэнку Дзмітрыя Васільевіча - галоўнага спецыяліста аддзела арганізацыі навучання насельніцтва і прафесійнай падрыхтоўкі ўстановы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Жалняровіча Сяргея Пятровіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Мсціслаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Жолуда Славаміра Пятровіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Мядзельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Жука Аляксандра Аляксандравіча - начальніка транспартна-гаспадарчай часці вытворча- тэхнічнага цэнтра ўстановы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Жука Сяргея Віктаравіча - старшага вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Мастоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Жукоўскага Дзмітрыя Іванавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 15 Кастрычніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Жураўлёва Дзмітрыя Яўгенавіча - старшага інжынера групы арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Веткаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Зайкіна Віталія Мікалаевіча - старшага інспектара інспекцыі нагляду і прафілактыкі Кармянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Займіста Сяргея Сяргеевіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Іванаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Зайца Валянціна Віктаравіча - першага намесніка начальніка Кармянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Зарэцкага Аляксандра Васільевіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Гомельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Засінца Мікалая Пятровіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Зуева Аляксандра Вікенцьевіча - галоўнага спецыяліста аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння і будаўніцтва ўстановы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Іванова Генадзія Аляксандравіча - намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні Буда-Кашалёўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Кавалеўскага Андрэя Пятровіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 16 Драгічынскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Кавалёва Анатоля Анатольевіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 12 Хоцімскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Кавалёва Андрэя Мікалаевіча - інспектара па прафесійнай падрыхтоўцы і спорце групы ідэалагічнай работы і кадравага забеспячэння Рагачоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Казакевіча Сяргея Уладзіміравіча - старшага інспектара інспекцыі нагляду і прафілактыкі Ленінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага лейтэнанта ўнутранай службы;

Казіцкага Мікалая Мікалаевіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Пінскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Камарова Дзяніса Міхайлавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Полацкага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Камоцкага Юрыя Уладзіміравіча - галоўнага спецыяліста сектара арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Фрунзенскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Камыно Ігара Станіслававіча - старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Воранаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Кандакова Яўгенія Віктаравіча - камандзіра пажарна-выратавальнага аддзялення пажарна- выратавальнай службы пажарнага аварыйна- выратавальнага атрада ўстановы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Капшукова Аляксандра Аляксандравіча - галоўнага спецыяліста аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння і будаўніцтва ўстановы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Караленка Віктара Сяргеевіча - старшага вадзіцеля групы матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння і абслугоўвання пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 1 Бялыніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Кароўкіна Вадзіма Валянцінавіча - намесніка начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Аршанскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Карпуненку Ігара Міхайлавіча - вадзіцеля транспартна-гаспадарчай часці вытворча- тэхнічнага цэнтра ўстановы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Карчэўскага Руслана Барысавіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Карэліцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Касачука Сяргея Рыгоравіча - старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Пружанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Кірылюка Уладзіміра Васільевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 5 Брэсцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Коваля Віталія Іванавіча - старшага інжынера групы арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Пухавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Котава Дзмітрыя Мікалаевіча - начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Слаўгарадскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Краўцова Дзмітрыя Мікалаевіча - начальніка станцыі дыягностыкі вытворча-тэхнічнага цэнтра ўстановы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага лейтэнанта ўнутранай службы;

Круша Аляксея Леанідавіча - начальніка авіяцыйнай пошукава-выратавальнай і парашутна-дэсантнай службы аэрамабільнага атрада дзяржаўнай авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы ´АВІЯЦЫЯ´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, капітана ўнутранай службы;

Крыжаноўскага Міхаіла Міхайлавіча - старшага вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 11 Маскоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Кунцэвіча Аляксандра Мікалаевіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Барысаўскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Курсава Віталія Віктаравіча - першага намесніка начальніка Чавускага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Лазарэнку Уладзіміра Генадзьевіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 12 Расонскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Ламаку Дзмітрыя Ігаравіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 25 Партызанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Літвіна Віктара Мікалаевіча - урача хуткай медыцынскай дапамогі цэнтра медыцынскага забеспячэння дзяржаўнай пажарнай аварыйна- выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, капітана ўнутранай службы;

Лойку Уладзіміра Міхайлавіча - старшага інструктара па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Кастрычніцкага раёна Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Лукашэвіча Генадзія Іванавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 18 Івацэвіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Лупінскага Юрыя Іосіфавіча - старшага вадзіцеля групы матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння і абслугоўвання пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 3 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Ляйко Віталія Міхайлавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 15 Лепельскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Макоўскага Віктара Сяргеевіча - начальніка пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 16 Баранавіцкага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Маркеля Андрэя Адамавіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Лідскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Маруковіча Аляксандра Леанідавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 13 Уздзенскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Мацкевіча Яўгенія Мікалаевіча - намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні Докшыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Мачкова Сяргея Мікалаевіча - старшага інжынера аддзела нарматыўна-тэхнічнай работы і папярэджвання надзвычайных сітуацый установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Мельнікава Андрэя Мікалаевіча - начальніка сектара арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Фрунзенскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Мельнічэнку Яўгенія Алегавіча - намесніка начальніка аддзела арганізацыйнага забеспячэння дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны ўстановы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Мендзелева Валерыя Аляксандравіча - намесніка начальніка вытворча-тэхнічнага цэнтра ўстановы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Міхальчанку Уладзіміра Мікалаевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Лоеўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Нагорнага Аляксандра Аляксандравіча - старшага інструктара па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 17 Партызанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Палазніка Генадзія Аляксандравіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 13 Любанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Паліціку Сяргея Уладзіміравіча - старшага інжынера інспекцыі нагляду і прафілактыкі Маладзечанскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Пальчэха Івана Паўлавіча - старшага інжынера групы арганізацыі функцыянавання дзяржаўнай сістэмы папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый і грамадзянскай абароны Шаркаўшчынскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Панасенку Аляксандра Уладзіміравіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 11 Краснапольскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Панасюка Сяргея Мікалаевіча - начальніка пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 14 Столінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Петрушкевіча Аляксандра Міхайлавіча - старшага вадзіцеля службы матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння і абслугоўвання Цэнтральнага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Печанькова Сяргея Леанідавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 12 Шклоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Пляшкевіча Аляксандра Уладзіміравіча - першага намесніка начальніка Маскоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Пракапчука Віктара Канстанцінавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Брэсцкага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Пузіка Алега Аляксандравіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 21 Заводскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Пятручыка Сяргея Міхайлавіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Жабінкаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Рабцэвіча Васілія Іванавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 11 Ляхавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Разумава Валерыя Леанідавіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Навагрудскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Рудзянка Дзмітрыя Мікалаевіча - начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 8 Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Русаловіч Таццяну Аляксандраўну - інспектара групы прапаганды і ўзаемадзеяння з грамадскасцю Партызанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Рымарчыка Дзмітрыя Міхайлавіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Бераставіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Савіцкага Арцёма Міхайлавіча - старшага інжынера-выбуховатэхніка цэнтра выбуховатэхнічнай службы дзяржаўнай пажарнай аварыйна-выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, лейтэнанта ўнутранай службы;

Савіцкага Сяргея Аляксандравіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Ленінскага раёна Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Санга Аляксандра Вячаслававіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 17 Іўеўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Санюковіча Віталя Васільевіча - начальніка пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Лунінецкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Сапяжынскую Вольгу Анатольеўну - намесніка начальніка фінансава-эканамічнага аддзела ўстановы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Северына Алега Віктаравіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 13 Ушацкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Селіцкую Кацярыну Казіміраўну - намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце і кадравым забеспячэнні Бялыніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, капітана ўнутранай службы;

Семяннік Вольгу Алегаўну - намесніка галоўнага бухгалтара цэнтралізаванай бухгалтэрыі пры ўстанове ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Сівачэнку Аляксандра Сяргеевіча - старшага памочніка начальніка штаба ліквідацыі надзвычайных сітуацый Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Сітарскага Барыса Аляксеевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Камянецкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Скідана Дзмітрыя Міхайлавіча - старшага інжынера аддзела нарматыўна-тэхнічнай работы і папярэджвання надзвычайных сітуацый установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Смыка Аляксея Мікалаевіча - дыспетчара цэнтра аператыўнага кіравання Гарадоцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Старавойтава Андрэя Аляксандравіча - галоўнага спецыяліста групы выпрабаванняў навукова- практычнага цэнтра ўстановы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Стралкову Лілію Анатольеўну - старшага інжынера цэнтра аператыўнага кіравання дзяржаўнай пажарнай аварыйна-выратавальнай установы ´Рэспубліканскі атрад спецыяльнага прызначэння´ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, лейтэнанта ўнутранай службы;

Сурынава Дзмітрыя Яўгеньевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 13 Маскоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Сцепаненку Руслана Мікалаевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Слаўгарадскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Сянькевіча Алега Антонавіча - камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна- выратавальнага паста № 12 Нясвіжскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Сясева Аляксандра Віктаравіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ленінскага раёна Бабруйскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Толшына Андрэя Анатольевіча - вадзіцеля аддзялення хімічнай і радыяцыйнай абароны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Уладзімірава Аляксандра Сяргеевіча - старшага інструктара-выратавальніка пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 1 Чэрыкаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Фалееву Алену Анатольеўну - старшага інспектара аддзела ідэалагічнай работы і кадравага забеспячэння філіяла ´Інстытут перападрыхтоўкі і павышэння кваліфікацыі´ дзяржаўнай установы адукацыі ´Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Філіпава Вячаслава Аляксандравіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Полацкага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Хілько Сяргея Уладзіміравіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Савецкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Хомчанку Андрэя Міхайлавіча - старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Дрыбінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Хоцько Аляксандра Мікалаевіча - камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Жлобінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Хутарнога Аляксея Валер´евіча - начальніка пажарна-выратавальнай службы пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Цемчанку Валянціна Валянцінавіча - старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 26 Фрунзенскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Ціханава Максіма Міхайлавіча - начальніка кафедры дзяржаўнай установы адукацыі ´Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, падпалкоўніка ўнутранай службы;

Чэшку Міхаіла Віктаравіча - намесніка начальніка аддзела сувязі і апавяшчэння Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы;

Шандроху Андрэя Іосіфавіча - галоўнага спецыяліста аддзела нагляду і прафілактыкі ўстановы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Шапялёнка Дзяніса Міхайлавіча - старшага інструктара па ваджэнні пажарнай машыны пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 8 Першамайскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Шарамета Руслана Мікалаевіча - старшага інструктара-вадзіцеля пажарнай аварыйна- выратавальнай часці № 28 Ленінскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Шарлана Дзмітрыя Іванавіча - пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ашмянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Шуста Дзмітрыя Мікалаевіча - вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Бярозаўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшыну ўнутранай службы;

Шутава Аляксандра Валер´евіча - намесніка начальніка па аператыўна-тактычнай рабоце Хойніцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Шэйграсава Аляксандра Віктаравіча - начальніка пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Горацкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, старшага прапаршчыка ўнутранай службы;

Юнчыца Андрэя Пятровіча - галоўнага спецыяліста інспекцыі нагляду і прафілактыкі Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, маёра ўнутранай службы;

Ярчынскага Аляксандра Ільіча - старшага інструктара-выратавальніка аддзялення дэзактывацыі, дэгазацыі і пажаратушэння пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы;

Яхімовіча Аляксандра Эдуардавіча - вадзіцеля пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 13 Клімавіцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ´Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь´, прапаршчыка ўнутранай службы.

иcтoчник: mchs.gov.by